Menu:

Využití obalů v auto moto

    Na světě existuje nespočet produktů, jejichž využitelnost sahá nejen za jejich původní účel, ale mnohdy i za hranice lidské kreativity. Velmi se to potvrzuje na příkladu obalových materiálů. Mezi tyto produkty můžeme zařadit obaly, nejrůznější druhy obálek, fólií a krabic či sáčků. Věděli jste, že tyto produkty však můžete využít i v mnoha dalších sférách lidského života, nežli pouze v zásilkách? Samozřejmě, jako první použití kartonové krabice se nám vybaví jakési médium pro zasílání větších balíků nebo na ukládání méně potřebných věcí v domácnosti. Lidské mozky však přišly na mnohem širší a kreativnější použití tohoto kartonového materiálu – při stěhování, malování například radiátorů či stěn, a teď pozor – dokonce i v automobilech.
    Jistě se vám již mnohokrát stalo, že jste v zimě přes noc nechali auto venku, a ráno, když jste se jím nutně potřebovali dopravit co nejrychleji do práce, zjistili jste, že je vaše čelní i zadní sklo pořádně zasněžené a zamrzlé, a že to tedy pár minut, ne-li desítek minut, potrvá, než do auta budete moci pohodlně nasednout. S obyčejnou lepenkou se vám už nic takového nikdy nemusí stát! Stačí, když večer, když auto budete opouštět, připevníte (pomocí stěračů, například) rozloženou papírovou krabici či jakýkoliv jiný karton či lepenku na všechna skla, která byste ráno opravdu neradi našli pokrytá tenkou vrstvou ledu. Někteří mohou oponovat – vždyť to je papír, ten se rozmočí. Ale kdeže! Karton, a tedy i kartonové krabice, jsou vyráběny speciální technologií, která upravuje a zlepšuje vlastnosti papíru, a tedy zabraňuje jeho rozkladu působením vnějších vlivů – tedy i vody. Vše tkví ve vrstvení – více vrstev takového upraveného „papíru“ má vynikající vlastnosti; a právě proto se používá nejen na bezpečnou přepravu zásilek po celém světě, ale i v mnohých dalších oblastech.
    Firma Secupack, s.r.o., jejichž internetové stránky naleznete na www.top-obaly.cz vám nabízí hned několik druhů kartonových krabic. Je libo dvouvrstvé, třívrstvé, nebo raději ještě pevnější a odolnější pětivrstvé krabice?  Přesto jsou recyklovatelné a ekologické, a to vše za cenu, která je ve srovnání s konkurencí o hodně příznivější. 

27. 03. 2013