Menu:

Automobily Citroen

Hledáte-li spolehlivý a kvalitní automobil světoznámé značky, pak je určitě velmi dobrým výběrem automobil značky Citroen. Společnost Citroen patří mezi nejznámější původem francouzské společnosti, které vyrábějí a distribuují jak osobní, tak i užitkové vozy stejné značky. Celá společnost Citroen je součástí velkého automobilového koncernu PSA Peugeot Citroen.

Společnost Citroen disponuje hned devíti závody v Evropě a dalšími třemi závody mimo Starý kontinent. Na mysli máme továrny v Argentině, Brazílii a Číně. Celkově je u Citroenu zaměstnáno kolem 12 000 lidí v celkově 70 zemích světa. Společnost Citroen nabízí celou paletu osobních a užitkových vozů, které se vyznačují jak velmi pohodlnou interiérovou úpravou, tak i zajímavými exteriérovými prvky, díky kterým si může člověk užívat naplno velmi pohodlné a také bezpečné jízdy vozem tohoto výrobce. Vnitřek vozů Citroen zdobí zejména originální autopotahy Citroen a také koberce do auta, které jsou konstruovány přímo na míru daného modelu vozy značky Citroen. Z exteriérových prvků je třeba jmenovat zejména samotnou značku, respektive logo společnosti Citroen, které je typické pro všechny vozy tohoto francouzského výrobce. Jinak je třeba také jmenovat další prvky, které předurčují automobily značky Citroen ke skvělému požitku z jízdy.

Jedním z nejznámějších modelů automobilky Citroen je bezesporu vůz Citroen C3 Picasso. Tento automobil je typický zejména poměrně velkým množstvím prostoru, který nabízí. Zavazadlový prostor pojme až 500 litrů. Mezi hodně zajímavé vozy značky Citroen se řadí také model Citroen C2 anebo Citroen C5. Ten představuje zajímavou limuzínu určenou pro doslova luxusní jízdu. Mezi užitkové vozy se ředí Citroen Jumper.

06. 05. 2011