Menu:

Kožené autopotahy na míru

Kůže je materiálem, který se jen tak jednoduše a rychle neokouká a je možné mluvit o tom, že se jedná o materiál ryze nadčasový. Jako důraz může sloužit jistě i to, že si kůži lidé stále volí jak třeba do interiéru, tak i do některých exteriérových prostor. Hodně zajímavě může kůže také působit třeba v automobilech. Pokud se někdo rozhodně pro kožené autopotahy, tak může jistě spoléhat na to, že autopotahy z kůže budou velmi kvalitní a jen tak nezevšední za nějaký ten týden, jako je tomu často u autopotahů z jiných látek.

Kožené autopotahy jsou vynikající hlavně z hlediska svého designu, nicméně je zapotřebí také upozornit na další přednosti takovýchto autopotahů. Určitě velmi výhodná je údržba kožených autopotahů. Skutečnost je taková, že kožené autopotahy jsou hladké, takže jakékoliv nečistoty hrubšího rázu z nich klidně sklouznou a není žádný problém je pak uklidit. Kůže se udržuje poměrně jednoduše tak, že stačí pouze využít vlhkého hadříku, který perfektně autopotahy na míru z kůže může ošetřit. Kožené autopotahy v automobilu většinou velmi dobře sedí. Pokud se tedy jedná o autopotahy originální. Popravdě řečeno, univerzální kožené autopotahy prakticky neexistují a skoro pokaždé se nacházejí v automobilu již přímo při jeho koupi. Kožené autopotahy by měly být také hodně odolné a vydržet poměrně dlouhou dobu ve stavu, v jakém je člověk koupí.

Pozor by si měl majitel automobilu s takovýmito potahy dát hlavně na to, aby se ve vozidle nevyskytoval pes či jiné domácí zvíře, které by mohlo autopotahy, podobně jako autokoberce, poškodit nenávratným způsobem. Kožené autopotahy se v současné době šijí hned v několika různých variantách. Rozhodně jakýmsi základem budou černé kožené autopotahy, jež se staly prakticky jakousi klasikou. Volit lze ale autopotahy z kůže i v některých jiných provedeních.

10. 05. 2012