Menu:

Doplňky na moto

Vlastnictví osobního automobilu je dnes záležitostí prakticky kterékoliv rodiny. Bez osobního auta se jen těžko dostává do zaměstnání, a pokud chcete jet například na nákup, je právě vozidlo tím největším pomocníkem. Jakmile se ale chcete pořádně uvolnit a zakusit svobodu, může vám s tím pomoci osobní automobil, ale teprve motocykl vám přinese pocit, který jen tak v autě nezískáte. Pořízení staršího ojetého motocyklu nepřijde na příliš velké peníze a můžete vyrazit. Samozřejmostí je motorkářská výbava, která sestává z kvalitní kombinézy, a důležité jsou také boty na motorku. Se správnou výbavou totiž můžete výrazně eliminovat následky případné dopravní nehody nebo pádu.

Pokud totiž pojedete na motorce v zatáčce a zničehonic bude na silnici nečistota, která zapříčiní váš pád, jen těžko vás od popálenin ochrání kraťasy a tričko. V tu chvíli kloužete po silnici i několik desítek metrů a jedinou spásou je pořádná kožená kombinéza, která veškeré tření vstřebá a v nejlepším případě tak utrpí pouze vaše peněženka, z níž budete muset uhradit náklady na opravu. Další zajímavou součástí výbavy jsou brašny na motorku. Jedná se o jednoduchý závěsný systém, který na motocyklu zajistí určité úložné prostory. Těch je na motocyklu jako šafránu a s pomocí kvalitních brašen se vyvarujete ježdění s batohem na zádech, který podstatně zvyšuje vaše těžiště a jízdu si tak neužijete.

A o zážitek jde na motorce především. Nezáleží na tom, zda se proháníte na chopperu, supersportu nebo veteránu. Motocykl, společně se větrem kvílícím okolo vašich uší a asfaltem ubíhajícím přímo pod vašimi nohami, nabízí takovou dávku emocí, že jen málokdo odolá jeho kouzlu. Samozřejmostí ovšem zůstává, že na jakýkoliv motocykl je nezbytné použití moto přilby, která zajistí bezpečí tomu nejzranitelnějším, co máme – hlavě. Můžete jezdit jak mistr světa a přesto se stane, že vám někdo na silnici nedá přednost a neštěstí je na světě. Je důležité věci nepodcenit a být připraven na jakoukoliv situaci.

20. 09. 2012