Menu:

Geometrie kol Praha 8

Správná geometrie kol je jedním z kladných předpokladů pro bezpečnou jízdu automobilem. Správná sbíhavost je důležitá pro kinematiku a chování vozu. Kladná sbíhavost kol představuje směřování předních kol k podélné ose vozidla. Z toho jasně vyplývá, že špatná sbíhavost neboli rozbíhavost znamená, že přední část kol směřuje od osy vozidla. Sbíhavost se v mnoha případech měří v délkových jednotkách na přední straně pneumatika nebo úhlovou odchylkou. Vozidla poháněná zadní nápravou umožňuje sbíhavost předních kol větší stabilitu při jízdě v přímém směru. K rozhození geometrie kol dochází hned v několika případech.

Obvykle k této skutečnosti přichází ve chvíli, kdy kolo auta vjede ve vyšší rychlosti na obrubník nebo vjede do výmolu. Další příčinou rozhození geometrie kol může být však také závažnější nehoda. Závadnou geometrii kol způsobuje také rychlejší opotřebení hran běhounu. Seřizováním geometrie kol se věnuje také společnost Pneumráček, kterou najdete také na této webové adrese: www.pneumracek.cz/clanek/geometrie-kol.

Geometrie kol Praha 8 provádí celkové naměření geometrie kol i s rozměry podvozků do pěti minut. Tato společnost pomocí geometrie provádí kompletní seřízení přední i zadní nápravy a také seřízení sbíhavosti, odklonů a záklonů rejdových čepů. V Pneumráček si můžete nechat odborně provést také opravu alu disků Praha. Mezi další služby Pneumráček řadí také opravy alu kol, leštění alu kol, lakování alu kol, renovaci alu kol či rovnání alu kol. Díky těmto službám si budete moci užít bezstarostného cestování po celý rok.

23. 01. 2014