Menu:

Vše o motorkách

Motocykly patří mezi dopravní prostředky, které jsou oblíbené u velkého množství lidí. Určitě je nezbytné říct, že motorkáři tvoří jakousi uzavřenou komunitu, která je si schopna z hlediska svých rychlých strojů užívat rychlé jízdy a příjemného posezení na některém z krásných značkových strojů. Motorky jako takové ale nejsou ničím, co by bylo nějak bezúdržbové a je nezbytné se o ně starat. Najít jich přitom můžeme celou řadu a prakticky žádné dvě nebudou úplně stejné. To samé platí i o motocyklistech, kteří tyto rychlé jednostopé stroje ovládají. Tito lidé také disponují různým vybavením.

Základem pro jízdu na motorce jsou bezesporu kvalitní moto přilby, které se dají koupit v různých variantách od uzavřených a ž po uzavřené. Moto přilby si lidé volí podle toho, na jakém stroji jezdí a které z nich se jim líbí designově. Některé helmy působí nejen jako něco povinného, ale jako vybavení, které vypadá na konkrétním motorkáři naprosto perfektně a doplňuje jeho celkovou osobnost při jízdě na rychlém stroji. Když jezdíte třeba na sportovním motocyklu v terénu, samozřejmě budete volit otevřené helmy a velkým přesahem směrem dopředu. Tyto přilby vyžadují podobné stroje hlavně skrze odlétávající bláto z mokrého terénu.

U silničních strojů se kupují spíše helmy uzavřené s odklápějícím hledím. U velkých řekněme hobby motocyklů si spíš jejich majitelé koupí otevřené přilby nabízející bezprostřední jízdu. Přilby na moto, stejně jako boty na motorku, jsou zkrátka docela velkou alchymií, a proto není zapotřebí koupit přilbu ihned, ale motorkář musí dlouho vybírat, aby našel tu pravou. Když potřebujete sehnat nějaké vybavení na motocykl, máte obrovskou možnost na http://www.maxrpm.cz/. Nabídka je tu velmi pestrá a lze si tedy vybrat nejen přilbu na motorku podle vašeho přání.            

23. 01. 2013